Masáže lávovými kameny

Základy této procedury spočívají v aplikaci speciálních havajských technik, které mají ve spojení s horkými lávovými kameny vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohodového rozpoložení. Při této terapii se využívá jak znalostí čínské medicíny (čakry, energetické dráhy,…), tak i některých prvků havajské masáže, které se navzájem ideálním způsobem doplňují. Jednotlivé druhy tahů a tlaků zde probíhají v přesném pořadí, a to především na stresových liniích.

 

Jedná se o vysoce relaxační, antistresovou a velmi harmonizační terapii.

Účinky masáže:

·                       Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.
·                       Hluboce relaxuje a harmonizuje.
·                       Postupně dochází k optimálnímu prohřívání celého těla.
·                       Výrazně napomáhá detoxikaci organismu.
·                       Vyrovnává energie v lidském těle.

Kontraindikace:

·                       Otevřené rány a modřiny.
·                       Hypersensitivita (přecitlivělost) na teplo.
·                       Vysoký krevní tlak.
·                       Nedávné operace.
·                       Křečové žíly nelze teplými kameny ošetřit, ale ošetření studenými kameny je doporučenihodné.
·                       Infekční onemocnění.
·                       Kožní infekce.
·                       Sluneční popáleniny.
·                       Záněty.
·                       Těhotenství.

Úkony:

·                       Celková masáž zahrnuje záda, nohy, hýždě, dekolt, obličej.

Popis / charakteristika:

Rádi byste poznali specifickou formu horkého zážitku s nádechem obzvláštní speciality?
V tom případě se můžete oddat masáži horkými lávovými kameny nejlépe od hlavy až k patě. Zde se vedle velmi kvalitních přírodních masážních olejů dostávají ke slovu i pravé lávové kameny (tolik charakteristické svojí jedinečnou konzistencí tolik vhodnou právě pro účely dotekové masáže lidské pokožky).

Kameny zahřáté na určitou teplotu vytvářejí na Vaší kůži blahodárné teplo – obnovují v celkovém pojetí cit pro vlastní tělo, aktivizují vlastní energetické zdroje organismu a účinně napomáhají k duševní mladosti a pocitu tělesného občerstvení.

Ve Studiu Wellness 2000 budete vždy jedním z masérů předem připraveni a naladěni na svůj zážitek úvodním zahajovacím pohovorem.
Poté bude Vaše tělo jemně a zlehka masírováno pomocí (ve vodní lázni) zahřátých lávových kamenů různých velikostí.

Prostřednictvím intenzívních masérských táhlých pohybů se při tomto druhu masáže dosáhne pozvolného uvolnění i v případě těžších forem svalového namožení.
Při závěrečném odpočinku po vlastní masáži máte možnost ještě o něco déle vychutnat zotavující účinek terapie a nechat jej na sobě v klidu příjemně doznívat.

Budeme velice rádi, když touto metodou efektivně přispějeme k tomu, abyste pro sebe objevili ten správný zdroj ozdravné relaxace.

Další informace:

Jak je známo, již v roce 2000 před naším letopočtem byla v Číně prováděna ošetření těla prostřednictvím nahřátých čedičových kamenů.

Též na příkladem indiánských a hawaiských šamanů lze pozorovat, že dávno znali a využívali ozdravný účinek některých druhů zahřátých kamenů na lidský organismus. Tyto dávné tradice byly počátkem 90tých let znovuobjeveny M. Hanniganem z Arizony. Od té doby se tato tzv. masáž horkými kameny vyvinula do jedné z nejžádanějších a nejuznávanějších uvolňujících terapií v celé USA.

Před vlastní procedurou je pokožka těla pečlivě natírána příjemnými vonnými oleji. Poté je postupně přikládáno až 50 různě velkých hladkých, oblých lávových kamenů podél energetických center v okolí páteře, do dlaní, mezi prsty na nohou,… apod.
Prostupující pohyblivé teplo v kombinaci s intenzívním způsobem prováděnými masážními technikami – pomocí rukou stejně jako kamenů – aktivně stimuluje prokrvení tkání, hloubkově uvolňuje svalové napětí a aktivizuje vlastní ozdravné mechanismy organismu.

Nachystejte se se na nadmíru pohodlný pocit spokojenosti a odevzdejte se do péče našich vyškolených masérů s bohatými zkušenostmi v tomto oboru!

Délka:

·             cca 90 minut masírování

·             15 min. odpočinek na lůžku

Salonek u slunečnice © 2023